Termografická kontrola domov a bytov

Práve nastupujúce zimné obdobie a s ním súvisiaca vykurovacia sezóna je optimálnym obdobím roka pre vykonanie termodiagnostiky Vášho domova. Vysoký rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou poskytuje najvhodnejšie podmienky pre detekciu tepelných mostov – nedokonalostí v konštrukcii a zateplení Vášho domova, prípadne v styku rozličných stavebných materiálov a výplní – (okien, dverí).

Tieto  majú za následok úniky tepla, resp. vnikanie chladu do Vášho obydlia a s tým súvisiace zvýšené poplatky za energie. Termodiagnostická kontrola Vám teda priamo môže pomôcť ušetriť finančné prostriedky tam, kde ste ani nevedeli, že unikajú.

Pomocou profesionálnej termodiagnostickej techniky a štandardizovaných postupov sme pripravení komplexne zmapovať exteriér a interiér Vášho domu a to vrátane strešnej konštrukcie pomocou bezpilotného prostriedku – dronu. Získate teda kompletný prehľad o stave tepelnej izolácie stavby, netesnostiach okien, dverí, prípadne o únikoch cez zateplenie strechy.

Samotná prehliadka je zložená z troch častí – prípravnej, meracej a analytickej, pričom pri štandardnom rodinnom dome meranie nezaberie viac ako dve hodiny času. Výsledkom našej práce je prehľadový analytický materiál s presnou technickou a obrazovou analýzou všetkých problematických miest, ktorý Vám poskytne presný prehľad o Vašom dome či byte. Na základe tejto správy môžete okamžite realizovať kroky vedúce k zníženiu tepelných strát.

Termodiagnostická kontrola v interiéri vie však odhaliť omnoho viac – od únikov v podlahovom kúrení, cez nežiadúci stav elektroinštalácie, až po vlhkosť v stenách.

Cena komplexného merania domu sa pohybuje od 190 € (rodinný dom, 100 m2 podlahovej plochy).

 

Kontaktujte nás ohľadom rezervácie termínu merania.